Grup çalışmalarında sorumluluklarınızı yerine getirmeniz neden önemlidir?

Grup çalışmalarında sorumluluklarınızı yerine getirmeniz neden önemlidir?

Grup çalışmalarında sorumluluklarımızı yerine getirmek sınıfımızın ve aynı zamanda grubumuzun işlerinin yolunda gitmesini sağlar. Herkesin aldığı sorumluluğu yerine getirmesi işlerin çabuk bitmesini sağladığı gibi kişisel işlerimiz konusunda bizi bilinçlendirir. Grup çalışmaları bizi birlikte bir şeyler yapmak, işleri takım olarak yani bir anlamda birbirimizin işlerine karışmadan iyi bir şekilde gerçekleştirmeye yaramaktadır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Grup çalışmalarında herkesin farklı farklı görevleri vardır. Bu da görev bilincimizi geliştirmeye yarar. Herkesin görevlerinin çerçevesi de belli olduğu için kimse kimsenin işine ve görevine karışmaz. Önemli olan grup yani takım olabilmektir. Örneğin grup çalışmalarımızı bir futbol ya da basketbol takımı gibi düşünürsek, oyuncuların kendine ait görevlerini yerine getirerek kazanmaya odaklı olduklarını görürüz.

 

Bizde grup çalışmalarımızda başarıya odaklı görev bilincinde hareket edersek hem grubumuzun birbirine bağlılığını sağlarız hem grubumuzun hem sınıfımızın bütünlüğünü sağlamış oluruz. Sorumluluklar bizi kişilikli yapmak için vardır. Ve biz toplum içinde var olabilmek için sorumluluk almaya küçük yaşlardan itibaren başlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir