Grup çalışmalarında belirlediğiniz kurallara uyulmazsa neler olur?

Grup çalışmalarında belirlediğiniz kurallara uyulmazsa neler olur? Yazınız.

 

Grup çalışmaları bizi toplum içinde nasıl hareket etmemiz gerektiğine hazırlayan küçük çalışmalardır. Bu anlamda grup çalışmalarındaki düzen aslında büyüdüğümüzde yaşayacağımız toplumun bir parçası olmamız için önemlidir. Grup çalışmalarında koyulan kurallar bizi iş sorumluluğu hakkında bilinçlenmemizi sağlar. Kurallara uyulmadığı zaman işler aksar ve başarı oranımız düşer.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Grup çalışmaları program ve planlayarak yapılan etkinliklerdir. Ve herkesin görevleri vardır.  Görevleri yerine getirmemek ya da görevlere itiraz etmek grup çalışmalarını bozan eylemlerdir. Grubu bir makine olarak düşünürsek bir dişli çarkın dönmemesi makinenin yani grubun tüm işleyişini etkileyecek doğru çalışmasını engelleyecektir. O yüzden grup çalışmalarında belirlenen kurallara uyum çok önemlidir. Planların doğru işlemesini sağlamak gruptakilerin görevidir.

 

Başarılı olmak için gruptaki herkesin görevlerini yerine getirmesi önemlidir. Gruptaki uyumun bozulması demek başarısızlık anlamına gelir. Takım olarak hareket edebilmek için disiplin şarttır.  Disiplinli ve kurallara uygun çalışmak başarının anahtarıdır. Herkes birey olarak üstüne düşen görevleri yerine getirmesi ve uyumlu çalışması grup çalışmalarında ana koşuldur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir