Gözlüğünün camı kırılan kişi neler yaşar?

Gözlüğünün camı kırılan kişi neler yaşar?

Gözlük camı kırılması kötü bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bireylerde gözlük kullanımı sayesinde odaklanma, uzağı ya da yakını göremem, bulanık görme ve bunun gibi önemli problemler hemen hemen ortadan kalkmakta ve bu sayede birey günlük yaşamına düzgün bir biçimde devam etmektedir. Fakat gözlük camı kırıldığında kişi, camı acilen değiştirmesi gerekecektir. Çünkü cam, bireyi ve görüşünü rahatsız etmektedir. Bireyin bütün günlük yaşamını etkileyecektir. Bir metin okumak isterse okuyamayabilir; karşısındaki kişiyle göz temasını net olarak kuramayabilir; uzağı ya da yakını görmede problem yaşayabilir; ders çalışamayabilir; araç kullanamayabilir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Örneğin; göz numarasının yüksek olduğunu varsaydığımız bir bireyi düşünelim. Bu kişi normal yaşantısında gözlük kullanımı olmadan belirli aktiviteleri gerçekleştirememektedir. Bu aktiviteler: araba kullanma, yazı yazma, elektronik cihaz kullanımı, toplantılara katılma, sınav sorularını cevaplama gibi birçok aktiviteyi kapsar.

Gözlük sayesinde objeleri görüşümüz ve netlik düzeyi artmaktadır. Fakat gözlüğümüzün camına herhangi bir hasar geldiğinde günlük aktivitelerimiz hemen hemen aksamakta ve yaşantımıza zorluk içinde devam etmekteyiz. Bundan dolayı günlük yaşamda başarısız oluruz.

Gözlüğünün camı kırılan kişi, gözlerine daha fazla zarar gelmesini önlemek amacıyla kırılan camı hemen tamir ettirmelidir. Bu sayede birey konfora kavuşacak ve görüş açısına ve eski konsantre yaşamına kavuşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir