Görme engelli insanların hayatını kolaylaştırmak için yapılmasını istediğiniz çalışmalarla ilgili bir dilekçe yazınız.

Görme engelli insanların hayatını kolaylaştırmak için yapılmasını istediğiniz çalışmalarla ilgili bir dilekçe yazınız.

Ankara Belediye Başkanlığına;

Yenimahalle ilçesine bağlı olan İlk yerleşim mahallesi Batıkent Bulvarı metro durağının orada bulunması ve büyük marketlerinde yoğun olması sebebi ile insanlar tarafından çok yoğun bir şekilde kullanılan bölgedir. Aynı zamanda Batıkent Bulvarı yoğun bir şekilde kullanılan geçiş güzergahıdır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Görme engelli vatandaşlarımızın da sıklıkla kullandığı bu güzergaha görme engelli vatandaşların erişimi adına işaretçilerin olmadığı yerlere uygulanması, var olanların ise artırılmasını istiyorum. Bu bulvarda görme engelli vatandaşlarımız trafiğin ve insan geçişinin yoğunluğundan ötürü bir hayli zorlanmaktadır. Görme engelli vatandaşlarımızın günlük rutinlerini rahat ve kolay bir şekilde yerine getirebilmeleri için işaretçilerin varlığının ve sayısının yeterli olması gerekmektedir.

 

Aynı zamansa hissedilme özelliğine sahip zeminlerin aşınmaya başladığı ve bazılarının söküldüğü görülmektedir. Bu durumdan ötürü görme engelli vatandaşlarımız zor anlar yaşamaktadır. Bu zorluğun giderilmesi adına hissedilebilir özelliğe sahip zemin işaretleyicilerinin bozuk olanların tamirinin yapılmasını, hiç olmayan yerlere ise bu hissedilebilir zemin uygulanmasını rica ediyorum.

Metroyu ve otobüsleri bu güzergahta kullanan görme engelli vatandaşlarımız için ise sesli uygulamanın yapılmasını rica ediyorum. Özellikle otobüs numaralarının sesli özellikte yapılması görme engeli bulunan vatandaşlarımız için otobüse binmeyi çile halinden çıkaracaktır ve kimseye sormadan tek başlarına ulaşım sağlayabileceklerdir.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir