Giriş bölümü verilmiş metni içeriğine uygun şekilde tamamlayınız.

Aşağıda, giriş bölümü verilmiş metni içeriğine uygun şekilde tamamlayınız. Metninize uygun bir başlık belirleyiniz.  Metin: Günlerden pazar ve hava çok güzel görünüyor. Arkadaşlarla “Bugün ne yapalım?” diye düşünürken aklımıza arka sokaktaki tiyatro geldi. Hep birlikte tiyatroya doğru güle oynaya yürümeye başladık. Önce oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak için afişlere göz attık. Birden ……

 

                                                      İzlediğim İlk Tiyatro Oyunu

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Günlerden pazar ve hava çok güzel görünüyor. Arkadaşlarla “Bugün ne yapalım?” diye düşünürken aklımıza arka sokaktaki tiyatro geldi. Hep birlikte tiyatroya doğru güle oynaya yürümeye başladık. Önce oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak için afişlere göz attık. Birden karşımıza hepimizin çok sevdiği masalın afişi çıktı. Bu masalı tiyatroda nasıl anlatmışlar diye düşünmeye başladık. Tiyatronun saatine baktık. Akşam 19:30’da tiyatronun son oyunu yapılacakmış. Arkadaşlarla çok heyecanlandık. Akşam bu tiyatroya gelmeliyiz diye konuşmaya başladık. Herkes bu masalın tiyatrosunu izlemek istiyordu.

 

Hemen bir plan yapmaya başladık. Bu Pazar gününü unutulmaz bir hale getirmeliydik. Arkadaşlarla akşam için ailelerimizle konuşup tiyatro önünde buluşmaya karar verip ayrıldık. Eve gittiğimde çok heyecanlı olmamdan annem hemen bir şeyler olduğunu anladı. Sorunca bir nefeste ona akşam gitmek istediğim tiyatroyu anlattım. Annem çok sevindi. Tiyatroya arkadaşlarınla birlikte baban ve ben de gelebilirim dedi. Bu beni daha da mutlu etti. Akşam yemeğini erkenden yiyip dışarı çıktık. Tiyatronun önüne gittiğimde tüm arkadaşlarım ve tabiî ki aileleri de oradaydı. Biletlerimizi alıp içeri girdik.

 

İlk kez bir tiyatroya gelmiş olmanın heyecanı ve mutluluğu vardı bende. Yerlerimize oturup oyunu heyecanla beklemeye başladık. Oyun başladığında sahnede perdenin açılması ile yeni ve parıltılı bir dünya belirdi. Bu açılan perde benim de hayatımın bundan sonraki döneminde sahnelerin yolunu açmış oldu. 20 yıldır tiyatro sahnesinde yüzlerce oyun sergiledim ama benim için en büyülü tiyatro oyunu o gün sahnelenen masal oyunuydu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Oy, Ortalama: 3,67 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir