Gerçekleşmesini istediğiniz bir dileğinizi anlatınız.

Gerçekleşmesini istediğiniz bir dileğinizi anlatınız. Bu dileğinizin gerçekleşmesinin hayatınıza olumlu ve olumsuz etkileri neler olurdu? Açıklayınız.

Herkesin bu hayatta gerçekleşmesini istediği birçok hayali vardır. Bunlardan bir tanesini anlatacak olursam Dünya’yı gezmek olduğunu söyleyebilirim. Ama Dünya’yı gezmek derken belirli bir dönem gezmekten bahsetmiyorum. Bunu bir hayat tarzı yapmaktan bahsediyorum. Örneğin öncelikle Avrupa’dan yola çıkarak başlamak, Amerika, Uzak Doğu ve en sonunda Avustralya’da uzun zaman geçirmek isterdim. Sonrasında en çok keyif aldığım, yaşam kalitesini yüksek bulduğum ve uyum sağlayabildiğim ülkede de sürekli yaşamayı seçebilirdim.

Bu ülkelerde yaşarken kimi ülkede aylarca kalabilmek isterdim. Tüm gelenek ve göreneklerini öğrenmek, yaşam tarzını tatmak hem önemli bir keyif olurdu hem de bana inanılmaz bir kültür katardı. Bu hayalin olumlu etkisinin yabancı dilimi geliştirmek ve kültür düzeyimi arttırmak olacağı kesin. Ama bunun yanı sıra farklı insanlarla tanışmak, arkadaşlıklar kurmak gibi yine olumlu etkileri olacaktır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hayalin belki de gerçekleşmesi için çok fazla bir adım atmamamın benim için olacak olumsuz etkisi olduğunu söyleyebilirim. Bu hayali gerçekleştirmek için hayatını tamamen değiştirmen gerekir. Bu seyahate ya tek başına ya da ailenle çıkabilirsin. Evli bir kişinin, hatta çocuklu bir ailenin bu hayali gerçekleştirmesi oldukça güç olacaktır. Kişi sayısı arttıkça masraflarda kat ve kat artacak yaşam standardını düşük tutmak zorunda olmaya sebep olacaktır. Tabi ki dünyayı çocukları ile gezen bazı çiftlerin haberlerini medya kanalı ile kimi zaman görüyoruz. Ama bunu başaran kişilerin sayısının oldukça az olması, durumun o kadar da kolay olmadığının bir göstergesi. Ayrıca sadece çekirdek aile ile de konu bitmiyor. Anne, babanın, kardeşin yakın arkadaş ve dostların geride bırakılıp, çok uzun aralıklarla görme şansının olacağı bir hayat seçimi de bu kararı almaya yani bu hayalin gerçekleşmesine engel olmasında katkısı çok büyük. Bu nedenle böyle bir hayal için belki de yalnız olmak ve yalnız bir yaşamı seçmek için cesaretinin olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.