Genel Ağ haberinde yer alan girişimcinin başarılı olmasının sebepleri neler olabilir?

Genel Ağ haberinde yer alan girişimcinin başarılı olmasının sebepleri neler olabilir? Tartışınız. (HABER: “Manda yetiştiriciliğini bildiğim ve bu konuya hâkim olduğum için kadınlara örnek olabilecek bir proje hazırladım. İşletmemde gıda güvenliğini ön planda tutarak tereyağı, yoğurt, Çerkez peyniri, Edirne tipi peynir çeşitlerini üreterek pazarlıyorum. Ürün çeşitliliğini zamanla artırmayı planlıyorum.)

Her insanın başarılı olduğu bir alan vardır. Kimi güzel yemek yapar ve aşçı olur kimi tıp bilimine ilgi duyar doktor olur, kimi güzel dikiş diker ve terzi olur. Bütün bu meslekler bizim yaşamımızı tamamlayan ve hayatı yaşanabilir hale getiren mesleklerdir. Tüm meslek erbabı mesleğini güzel yapsa sadece fırıncı işini yapmasa ekmeksiz kalırdık. Bu durumda fırıncılık mesleği en çok aranan meslek olurdur.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Her insan kendi uğraştığı ve çok iyi bildiği alanda çalışmalarına devam etmelidir. Bu çalışmalar sırasında bazı desteklere ihtiyaç duyulabilmektedir. Örnekte kadın çiftçi çok iyi bildiği bir alanda kendini geliştirmek ve bu işten kazanç sağlamak istemiştir. Hazırladığı proje tereyağı, yoğurt, peynir yapmakla ilgilidir. Bu işi girişimci ruhuyla bir projeye dönüştüren kadın bu işe hakim olduğu için ve bu konuda kabiliyeti olduğu için başarılı olmuştur.

İnsanlar çok para kazanmak üzere değil de başarılı olmak ve sevdiği işle ilgilenmek için yola çıkarlarsa bu işte amaçlarına ulaşmış olurlar. Girişimci ruha sahip olmak çok önemlidir fakat kişi bilmediği bir konuda proje hazırlayıp destek aldığında bu iş çok uzun süreli olmayacaktır. Çünkü kişi hakim olmadığı bir işi veya sevmediği bir işi çok uzun süre devam ettiremez. Başarıl olmak ve kazanmak isteyen insanlar sevdikleri alanda çalışmalar yaparak mutlu olmanın yollarını aramalıdır. Bu hayattaki en büyük başarı anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.