G harfi ile başlayan sebze ve meyveler

Alfabemiz harflerinden G ile başlayan sebze veya meyveler aşağıdaki gibidir. Sizlerinde bildikleri varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

  • Ginseng
  • Greyfurt
  • Gelincik
  • Gac meyvesi
  • Graviola

 

Ginseng: Bu meyvenin şekli insana benzemektedir. Bu yüzden adı Ginseng dir ve çince de insan bitkisi anlamına gelmekteymiş. Genel olarak insan vücudana takviye özelliğindedir. Bu meyveye ülkemizde rastlamak zor. Resmi aşağıdaki gibidir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Greyfurt; Bu gruptaki en bilindik, ulaşılması en kolay meyvedir. Özellikle kış aylarında tüketilen portakala benzeyen renk olarak biraz daha mor rengine kaçan meyvedir. Resmi aşağıdaki gibidir.

 

Gelincik: Aslında pek meyve, sebze sayılmaz. İlk bakışta güle benzetilir. Kırmızı renkli yaz aylarında ortaya çıkar. Reçeli yapılır. Reçeli yapıldığı için meyveden sayabiliriz. Resmi aşağıdaki gibidir.

 

Gac meyvesi: Ülkemizde çok nadir yetiştirilen internet üzerinden tane ile satın alabileceğiniz süper mevye kategorisine giren bir meyvedir.

 

Graviola: Tarcın elması olarak da bilinir. Kanserin düşmanı diye anlatılır. Güney Amerika kökenli bir meyvedir. Bu meyvenin ağacının yapraklarından çay yapıldığı da söylenir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy, Ortalama: 4,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir