Fotoğraf çektirmekten hoşlanıyor musunuz?

Fotoğraf çektirmekten hoşlanıyor musunuz? Neden?

Ben genelde fotoğraf çektirmeyi pek fazla sevmem. Çünkü önceden planlanmış fotoğraf çekimleri çok yapmacık oluyor. Düğün, bayram, aile katılımı ve benzer sırf poz vererek sıra sıra dizilerek çekilen fotoğraflar samimi olmuyor. Benim sevdiğim fotoğraf çekimleri genelde habersiz olanlardır. Haberli çekilen fotoğraflarda gülüyormuş gibi davranmak ya da mutluymuş gibi poz vermek tamamen taklit ve sıradan gelir bana Ben arkadaşlarımla, ailemle veya başka bir anda mutlu iken sırf o anı fotoğraf çektirmek için bölmek hiç sevmediğim bir şeydir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Benim için fotoğraf çektirmekten ziyade eğlenmek daha önemlidir. Sizlere de fotoğraf çekilmeyin demiyorum ama bu mutlu anınızı bölmeyiniz. Sosyal medyada yapmacık bir görüntü elde ederek onu millete karşı mutluymuş gibi yansıtmak bana göre çok samimiyetsiz bir olaydır. Bu olaylar tabi ki hiç fotoğraf çekilmeyin anlamında değil bilakis fotoğraflar samimi ve içten olmalıdır.

 

Fotoğraf çekilmek anılarınızı saklamak ve biriktirmek için oldukça güzel bir bellektir Fakat bunu önemli olan samimi ve içten habersiz bir şekilde çektirmektir. Fotoğraflar yıllar sonra baktığınız da gerçeği yansıtması anlamında çok önemlidir. Samimi çekilen fotoğraflara yıllar sonra baktığımızda hangi anınızda gerçekten mutluymuşsunuz ya da gerçekten mutsuzmuşsunuz bunları tam olarak hatırlamanız açısından önemlidir. Fotoğraflar bana göre gerçeği yansıtmalıdır diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.