Fen Bilimleri Öğretmeni Maaşı

Kadrolu ve sözleşmeli fen bilgisi öğretmeni maaşı farklıdır. Ek ders saat ücretleri de farklıdır. Aşağıdaki rakamlar ek ders hariç tahmini rakamlardır.

Öğretmen maaşları ülke gündemini oldukça meşgul eden ve gelecek planlaması yapan gençlerin çokça üzerinde durduğu konulardan bir tanesidir. Fen Bilimleri Öğretmenliği de gün geçtikçe önem kazanan bir branş olarak önümüze çıkmaktadır.

Fen Bilimleri Öğretmenlerinin bu yıl alacakları maaşlar kademe ve derecelerine göre yani meslekteki çalışma süresine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda bir Fen Bilimleri Öğretmeninin hizmet yılına göre tahmini alacağı maaşlar verilmiştir.

Fen Bilimleri öğretmenleri ayrıca yukarıda verilen maaşlara ek olarak haftalık 15 saat üzeri girdikleri her ders saati için ek ders ücreti alırlar. Bu ek ders ücreti ise ders başına yaklaşık 18 tl civarı olarak hesaplanmaktadır. Bir Fen Bilimleri Öğretmeni haftalık 30 saate kadar derse girebilmektedir.

Not: Tabloda verilen rakamlar enflasyon farkı, aile yardımı, BES, sendika, ilksan vb kesintiler/ödemeler dikkate alınmadan hesaplanmıştır.

“Fen Bilimleri Öğretmeni Maaşı” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.