Felsefi bir yaklaşımla düşüncelerini yazmayla felsefi problem hakkında yazma arasında fark var mıdır?

Felsefi bir yaklaşımla düşüncelerini yazmayla felsefi problem hakkında yazma arasında fark var mıdır? Açıklayınız.

Geçmişten gelen felsefi bir problem hakkında yazı yazmak, problemi oluşturan fikirlerin ayrıntılı olarak bilinmesini gerektirir. Bu problemi doğru irdeleyip çeşitli argümanlarla destekleyerek ve ispata dayandırarak geliştirmek önemlidir. Akla ve mantığa uygun yeni ve özgün çözümlerle felsefi bir problemi çözerek net ve tutarlı bir yazı oluşturmak önemlidir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Felsefi bir yaklaşımla düşüncelerini yazma ile felsefi problem hakkında yazma arasında büyük bir fark vardır. Felsefi problem hakkında yazmak, problemin tüm detaylarını bilmek ancak kabul etmemek ve kendi görüşünü dayandırabilinecek sağlam temeller gerektirir. Felsefi düşüncelerini yazmak ise bir konuda kendi düşüncelerini kolaylıkla anlatabilmekten geçer.

Felsefi bir yaklaşımla düşüncelerini yazmak için illa ki bir felsefe problem olması gerekmez. Her konuda fikirlerinizi felsefi bir yaklaşımla yazılabilir. Eğer bir felsefi probleme atıfta bulunulması gerekiyorsa bu problemle ilgili tüm ayrıntıların bilinmesi ve ayrıntıların iyi bir şekilde irdelenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.