Farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için etkinlik

Sınıfınızda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarınız için bir etkinlik yapmak istiyorsunuz. Bunun için hangi hazırlıklar yapılabilir? Yazınız.

Sınıf içi etkinlik hazırlamak hem zevkli hem de biraz emek gerekir. Öncelikle hazırlanacak etkinlik için bir ön çalışma yapılmalı ve program hazırlanmalıdır. Böylece yapılmak istenen her şey sırasıyla bir düzen içinde gerçekleştirilebilir. Aksi halde karşımıza hiç istemediğimiz bazı aksilikler ve sorunlar çıkabilir. Buda bin bir emekle hazırladığımız etkinliğimizin adeta bir fiyaskoya dönüşmesine neden olur.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bunlarla birlikte özellikle okul dışında yapılacak olan etkinlikler için önce okul yönetiminden daha sonra da öğrenci velilerinden yazılı izin belgesi almak çok önemlidir. Tüm izinler alındıktan sonra okul dışı etkinlik programı hazırlamak daha uygun olur. Böylece zaman kaybı yaşanmaz ve her şey düzgün bir plan dâhilinde yürür.

Sınıfımızda farklı kültürlerden gelen arkadaşlarımız için hazırlanacak bir etkinlik için öncelikle onlarla ve diğer sınıf arkadaşlarımızın görüşlerine başvurmalıyız. Farklı fikirleri toplayaıp daha sonra en fazla istenen bir etkinliği belirlemeli ve alınan bu ortak kararımızı sınıf öğretmenimize söyleyebiliriz. Sınıf öğretmenimiz yapılacak olan etkinlik bilgilerini okul yönetimine bildirecek ve gerekenler için bize yardımcı olacaktır.

Yapmaya karar verdiğimiz etkinliğimizin ön çalışmaları için arkadaşlarımız dışında aile ve akrabalarımızdan da yardım almalı ve öne sürülen tüm fikirleri değerlendirmeliyiz.  Hazırlayacağımız etkinliğe katılacak olan arkadaşlarımızla sürekli iletişim haline olmalı ve fikir alışverişinde bulunmalıyız. İlk başta hazırladığımız etkinlik planına sadık kalırsak çok gzel bir çalışma ortaya koyabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir