Evinizin temizliğine nasıl katkıda bulunduğunuzu anlatınız.

Evinizin temizliğine nasıl katkıda bulunduğunuzu anlatınız.

 

Evimizin temizliğine annem çok önem veriyor ve bazen de bende ona yardım ediyorum. Bunun için öncelikle odamı temiz tutmaya çalışıyorum. Kitaplığımı, çalışma masamı ve bilgisayarımı zamam zaman siliyorum. Ayrıca anneme çamaşırla asma konusunda da yardım ediyorum. Annem çok fazla izin vermese de bulaşıkta yıkamaya çalışıyorum. Hafta sonları bizim evin temizlik günü. Bu nedenle annem bütün halıları balkonda havalandırıyor ve evin her köşesini siliyor. Bende toz alma konusunda anneme destek oluyorum. Balkonların yıkanmasında da anneme su taşıyorum. Her ay yardımcı bir abla da evimizin temizliğine yardıma geliyor. O zaman evde daha geniş çaplı bir temizlik oluyor.

 

Örneğin, evin bütün camları, kapıları ve halıları siliniyor. O zaman benim yardımıma pek ihtiyaç duyulmasa da hem anneme hem de yardıma gelen ablaya yiyecek bir şeyler ikram ediyorum. Bunlar dışında evin temiz kalması içinde gayret ediyorum. Odamda bir çöp kutusu var. Kalemimi açtığımda onun çöplerini ve diğer çöplerin yere dökülmemesi için özen gösteriyorum. Ayrıca yemek yerken de genellikle mutfağı kullanıyorum ve diğer odalara pek yiyecek bir şeyler götürmemeye çalışıyorum.

 

Aynı zamanda diğer yediğim yiyecekleri de dikkatlice yemeye çalışıyorum. Yemek yedikten sonra ellerimi mutlaka yıkarım ve böylece kirli ellerle eşyalara dokunmamış oluyorum. Bunlar hem evimizin her zaman temiz kalmasına hem de sağlıklı bir hayat sürmemiz için çok önemli ve çok gerekli davranışlar. Bu nedenle her zaman ve her yerde temizlik kurallarına azami gayret göstermeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.