Engelli insanların hayatı ile ilgili bir hikaye yazalım.

Engelli insanların hayatı ile ilgili bir hikaye yazalım. Şu kelimeleri kullanalım: Kaza, tekerlekli sandalye, mutluluk, koşmak, sevgi

Murat Türkiye’nin tam ortasında yazın yaz kışında kış geçtiği Amasya’da doğdu. Kendi tabiriyle anlatıyor bunları bize. Sağlıklı bir şekilde hayata gözlerini açan Murat 2 sene sonra talihsiz bir kaza geçirmiş ve görme yetisini kaybetmiştir. O günden sonra hayatı kabusa dönen Murat tam 36 kez ameliyat masasına yatmıştır. Ne yaptılarsa eski sağlığına kavuşamamıştır. Hayata küsmüş yaşama hevesini kaybetmiştir. Bir gün babasının sesiyle yatağından doğrularak salona gelmiştir. Televizyonda spiker maç anlatıyor Murat ise neler olduğunu anlamaya çalışıyordur. Taraftarlar bağırdıkça tüyleri ürperiyor içine bir heves doğuyordur.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

O artık sevmeye başlamış hatta aşık olmuştur. Tuttuğu takımın şampiyonluğu kaçırdığı geceyi sabaha kadar ağlayarak geçirmiş. Sevgi onun için bir futbol takımıydı artık. Sesini duyarak aşık olduğu o taraftar kitlesine hiç görmeden aşık olduğu renklere kavuşmak için stadyuma gitmiştir. Mutluluktan bağırarak sağa sola koşuşturan insanlar tezahürat yapan taraftarlar hepsi onu bir kez daha hayata bağlamıştı. Tuttuğu takım onun her şeyi olmuştu artık. Kaç kez ameliyat geçirmiş fakat tuttuğu takım şampiyonluğu kaçırdığı zamanki kadar asla üzülmemiş.

Öyle ki intiharın eşine gelmiş ve onu hayatta tutan taraftar bestesini söyleyerek intihar etmekten vazgeçmiş. Murat ile hayat arasında sadece tuttuğu takım var artık. Hiçbir şey onu üzemiyor ama takımının en ufak olumsuz olayı günlerce moralini bozuyor. Murat hayatın ona sunduğu zorluklara rağmen tutunacak bir dal bulmuş ve hayatını bunun üzerine kurmuş. Engelli olması onu hayattan koparamamış çünkü hayat ile aralarında aşık olduğu çok sevdiği o takım vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.