Engelli insanların engelsiz başarıları vardır sözü ile anlatılmak istenen nedir?

“Engelli insanların engelsiz başarıları vardır.” sözü ile anlatılmak istenen nedir? Açıklayınız.

Engelli dediğimiz bireylerde bizim gibi günlük hayatta gereksinimleri olan ihtiyaçlarının karşılanmasını bekleyen ve fikir olarak, gereksinim olarak, ihtiyaç olarak bizimle aynı duyguları ve kaderi paylaşan insanlardır. Hayatlarındaki herhangi bir noktada gerçekleşen sıkıntıdan dolayı vücutlarında yaşadıkları engel bizden farklı olmalarına sebep olmamıştır fakat bizlerden tek farkı onların hayatı içerisinde bir başarıya ya da bir kariyer anlamında noktaya gelebilmeleri daha zordur ve bu sözü ile şu anlatılmaktadır.

Dünya üzerinde öyle engelli diyebileceğimiz insanlar vardır ki onlar hayatlarından engel sözcüğünü çıkarmışlardır. Belki normal bir insandan iki kat daha fazla çaba ve emek göstermeleri gerekir. Ama engel kavramı onlar da olmadığı için başarının ne kadar zor olduğunu ve ulaşmanın ne kadar meşakkatli olduğunu bilerek emek ve çaba vermektedirler.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Onların sözlüğünde engel kelimesi yoktur. Başarıda engel diye bir şey tanımamaktadırlar zaten tüm ömürleri boyunca o engel denen kavram onlar da var olduğu için bunu açmaya çalışmışlar daha çok çaba vermişler ve engel kavramını aslında hayatlarından çıkarmışlar. Etrafımıza baktığımızda da pek çok engellediğimiz kişinin büyük başarılarına şahit olabilmekteyiz. Bu bir spor dalında ki yüzücü olabiliyor, bu iş hayatına atılmış bir memur olabiliyor, farklı dallarda aslında biz bu tarz insanları görebilmekteyiz. Onlar için başarıyı durduracak bir engel tabiri yoktur.

Onların hayata bakış açılarında ve sözlüklerinde de engel kavramı yoktur. Her başarıya bir şekilde ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.