En Sevdiğiniz Hayvan Hangisidir?

En Sevdiğiniz Hayvan Hangisidir? Nedenleriyle Açıklayınız.

Hayvanlar, insanların en sadık ve vefalı dostlarıdır. Ne yaparsanız yapın, bir kap yemek ve sıcak bir ilgi gösterdiğiniz bu canlılar asla sizi terketmezler. Özellikle köpekler, insanlara en yakın hayvanlardır. En sevdiğim hayvan köpektir. Çünkü köpekler, sevildiğinin farkındadır. Sizin ona verdiğiniz yiyecekten öte, gösterdiğiniz ilgi ve sevgiyi bilirler.

Herhangi bir zor anınızda yanınızda olurlar. Size zarar verebilecek bir şey hissettiği anda sizi koruma altına alırlar. Kendi canları pahasına sizi müdafaa ederler.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Evin önünde üç tane devasa büyüklükte köpek yatıyordu. Kış mevsimi ve akşam vaktiydi. Hallerinden aç, susuz ve üşümüş oldukları çok belliydi. Onlara bir kabın içerisine köpek maması ve su koydum. Epeyce açlarmış ki, hepsini yediler. Bir süre sonra dışarı çıkmak zorunda kaldım. Aynı köpekler yatıyordu. Hava da epey kararmıştı. Beni görünce üçü de ayağa kalktılar.İkis yanımda biri önde gideceğim yere kadar bıraktılar, orada işim bitince aynı yerden eve kadar götürdüler. Bu arada yakınımdan geçenlere bile öyle bir bakış attılar ki, korkudan kimse yaklaşamadı bile. Beni eve bırakıp, belki inanmıyacaksınız ama bir baş selamıyla geri döndüler ve sokaktan ayrıldılar.

Bu olay, köpek dostluğumu daha da artırdı. Kimi zaman insanların göstermediği vefa ve korumayı buldum. İşte bunun için köpekleri çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir