En çok hangi ulaşım araçlarını kullanıyorsunuz?

En çok hangi ulaşım araçlarını kullanıyorsunuz?

Günlük hayatımızda sıklıkla ulaşım araçlarını kullanırız. Gitmek istediğimiz yerlere ulaşım araçları sayesinde gideriz. Ulaşım araçları, her yere kolaylıkla ve kısa sürede gitmemizi sağlar. Böylece eski zamanlardaki insanlar gibi ulaşım sağlamak için zorlanmayız.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ben her gün ulaşım aracı kullanıyorum. Okula giderken ve okuldan eve dönerken ulaşım araçlarına biniyorum. Hafta sonları da ailemle gezerken ya da bir yerlere gitmemiz gerektiğinde yine ulaşım araçlarından faydalanıyoruz. Okula genellikle her gün servisle gidiyorum. Servisim beni okuldan alıyor ve eve geri bırakıyor.Hafta sonlarıysaailemle araba, otobüsveyadolmuşla ulaşım sağlıyoruz.Hangi ulaşım aracına bineceğimizse mesafeye göre değişiyor. Genellikle şehirler arası bir yola giderken otobüse biniyoruz. Şehir içindeyse en çok araba kullanıyoruz. Park yeri sorunu olan yerlere giderken dolmuş tercih ediyoruz. Böylelikle park yeri arama sorunumuz olmuyor ve otobüs yerine dolmuşa bindiğimizde otobüsten daha kısa bir sürede istediğimiz yere gidebiliyoruz.

 

Ulaşım araçları, insanların günlük hayatında çok önemli bir yer kaplıyor. Hemen hemen herkes, her gün işe veya okula gidiyor. Bu nedenle insanların çok büyük bir bölümü, her gün toplu taşıma araçlarını veya özel araçlarını kullanıyor. Böylece, ulaşım araçları yaşamımızın bir parçası oluyor. Gerek şehir içinde gerekse şehir dışında ulaşım araçlarından faydalanılıyor. Türkiye’nin herhangi bir iline gitmenin dışında yurt dışına da ulaşım araçlarıyla kolaylıkla gidiliyor. Örneğin, uçakla kıtalar aşılabiliyor. Bu nedenlerle, ulaşım araçları insan yaşamında önemli bir rol oynuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir