Eleman Aranıyor! Yeni kurmuş olduğumuz uluslararası şirkete …

Uluslararası piyasada ses getirecek, şirketinizin ve ülkenizin kalkınmasını sağlayacak bir yatırım yapacaksınız. Bunun için büyük bir şirket kurdunuz. Bu şirkete alacağınız elemanların hangi özelliklere sahip olmasını istediğinizi aşağıdaki gazete ilanında belirtiniz.

Eleman Aranıyor! Yeni kurmuş olduğumuz uluslararası şirkete ……….. özelliklere sahip elemanlar aranmaktadır. 

İş ilanları, gerek çalışanların gerek patronların dikkatle incelemesi gereken, aranılan özelliklerin açık şekilde yazılması lazım gelen bir konudur. Zira doğru elemanı kısa sürede bulmak ve bu süreçte başvuranları iyi bir şekilde değerlendirebilmek için ilanların iyi şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Nitelikli elemanlara sahip olmak, hangi sektör olursa olsun her şirket için çok önemlidir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Başarılı eleman seçimi için de pek çok şirket bir yarış halindedir. Böyle olduğu için verilecek ilanın taşıdığı özellikler ve işe alınmak istenen elemanda aranılan özelliklerin açık ve anlaşılır şekilde yazılması gerekir.

 

Başvuracak kişiler kendilerinden ne istenildiğini hangi özellikleri bünyelerinde bulundurmaları gerektiğini iyi bilmelidir. Bu şekilde gereksiz başvuruların yapılmasından kaçınılmış olur. Kişi aranılan özelliklerde olduğunu düşünüyorsa başvurur düşünmüyorsa başvuru yapmaz. Bu da aday elemesinde kolaylık sağlar. Yani eleman ilanında aranılan kriterler sade ve anlaşılır şekilde yazılmalıdır.

İş ilanlarında ilk olarak yaş, cinsiyet, yabancı dil gibi yeterlilikler açık bir şekilde yazılmalıdır. İş ilanlarını yönlendiren bu genel adımlara dikkat edilmelidir. Örnek olarak uluslararası piyasa içinde başarılı olmak için aranılan elemanlardan şu özelliklere sahip olmaları beklenebilir. Bu bilgiler ışığında ilanımız şu şekilde olabilir:

Eleman Aranıyor! Yeni kurmuş olduğumuz uluslararası şirkete kendini yenileyebilen, ekip çalışmalarına uyum sağlayabilen, ikna kabiliyeti yüksek, deneyim sahibi, dinamik, insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşamayan, planlı ve çalışkan, problem çözme odaklı çalışmalar yapabilen, disiplinli, gerekli gördüğünde inisiyatif kullanmasını bilen, risk almaktan çekinmeyen ve girişimci ruha sahip elemanlar aranmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir