Elbiselerimizin temiz olması neden önemlidir?

Elbiselerimizin temiz olması neden önemlidir?

Elbiselerimiz temiz ise daha sağlıklıyız diyebiliriz.

Gün içinde bizimle birlikte var olan ve doğuştan gelen bir ihtiyaç olan giyinme ihtiyacından kaynaklanan kıyafetlerimizin varlığı bizim için oldukça önemlidir. Bu kıyafetler bizdeki deri gibi ya da tenimiz gibi sürekli olarak bizimle birlikte bulunacağı için bunların temizliği de sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Bir kere elbiselerimiz kirli olduğunda bir süre sonra vücudumuza temas ile birlikte deri altında zararlı bakteriler geçebilir ve bununda etkisi ile birlikte ağzımızdan yada burnumuzdan; vücudumuza da gelebilir. Yine kirli olan elbiselerden dolayı etrafımızdaki insanların da bundan etkilenmelerine sebep olabilir ve hatta ev içi ürünleri, esyalara da temas eden bu kir bir süre sonra o bölgenin de sağlıksız bir hale gelmesine sebep olabilir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Çok severek giydiğimiz bu kıyafetler bir süre sonra bize zarar veren hastalığımıza sebep olan ve hastalık yayan bir duruma gelebilirler.

Bir başka açıdan baktığımızda kirli olan elbiseler bir süre sonra etrafa kötü koku yaymaya başlayacaktır. Bu da etrafımızdaki kişilerin aile bireylerimizin ya da okul arkadaşlarımızın rahatsız olmasına ve bizden uzaklaşmalarına sebep olacaktır.

Dışarıdan eve geldiğimizde kirli bir elbiseler ile evin içerisinde o şekilde oturmaya ya da dolaşmaya devam ettiğimizde dışarıdan almış olduğumuz tüm kir ve mikrobu evin içerisine temiz alana taşımanıza sebep olacaktır. Temiz olan alanında etkilenmemesi için elbisemizin her zaman temiz olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.