E-postanın iletişimdeki yeri hakkındaki düşüncelerinizi belirtiniz.

E-postanın iletişimdeki yeri hakkındaki düşüncelerinizi belirtiniz.

İnsanların duygu ve düşüncelerini ifade edebilmeleri için iletişim araçlarını kullanma ihtiyacı duyarlar. Bu iletişim araçları ilk insanın var oluşundan itibaren günümüze kadar gelişen teknoloji ile beraber farklılıklar göstermiştir. Sağlıklı bir iletişim kurabilmek için uzak mesafede yer alan ve iletişim kurmamız gereken tanıdıklarımız ve yakınlarımız ile çeşitli araçlar kullanmaktayız. Günümüzde telefon olarak en gelişmiş hali ile yazılabilecek iletişim aracı, insanın var olduğu ilk süreçte mağaralara yazı yazmak, resim çizmek veya dumanla haberleşmek; kuşlar ile haber göndermek olarak gelişim seyrinde bulunmuştur.

Çok uzakta olan kişiler ile iletişim aracı olarak kabul edilen bir dönemin en popüler iletişim yöntemi mektupların bir sonraki seviyesi olarak kabul edilmiş internetin hayatımıza girişi ile daha çok yer edinen e-postalar yerini, telefon ve telefonun mesajlaşma alanlarına devretmiştir. Sıklıkla günlük iletişimde anlık mesajlaşma yöntemi daha çok kullanılmakla beraber kurumsal alanlarda e posta ile iletişim kurma yöntemi hala kullanılmaktadır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Yurtdışı yazışmalarında veya önemli bir kurumda çalışılıyorsa kurum içi haberleşme tekniği olarak e-posta yöntemi kullanılmaktadır. Herhangi bir dergi, gazete ile iletişim kurarken veya önemli bir mevkideki kişi ile görüşürken, dilekçe yöntemi yerine e-posta ile iletişim kurulmaktadır. Hala günümüzde ne kadar anlık mesajlaşma uygulamaları popüler olsa bile e-posta’nın iletişimdeki yeri önemli bir konumdadır. Kurum içi yazışmalarda ve kişinin dilekçe ile vakit kaybetmek istemediği zaman dilimlerinde e-posta yöntemi hala en kullanışlı iletişim şekli olarak kabul görür.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.