Düşünceler yazı ile nasıl güçlenir?

Düşünceler yazı ile nasıl güçlenir?

İnsan düşüncelerinin esiridir deriz değil mi?  Ancak bazı düşüncelerimizi sözlü olarak ifade edemeyiz. Bu düşünceleri yazarak daha doğru kelimeler ile bütünleye bilir ve karşımızda bulunan muhatabımıza daha akıcı ve doğru bir dil ile yaklaşma fırsatını sunar bize, yazının dili düşüncelerin ve sözlü anlatımın dilinden çok daha farklıdır, düşüncelerimiz yazarken daha bir somutlaşır ve bizim için doğru ya da yanlış taraflarını çok daha net görmemize sebeptir.

Düşüncelerimiz yazının kalıcılığı ve taşınabilir, aktarılabilir olması ile çok geniş kitlelere hitap edebilir ve yıllar sonra bile anlaşılabilecek, feyz ve örnek alınabilecek bir çalışmaya imza attığımızı görmek bizim zihnimiz ve düşüncelerimizde güçlendirecek, ortaya koyduğumuz somut çalışmalar yeni çalışmalar yapmamız için bizlere motivasyon kaynağı olacaktır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Beynimiz sürekli yeni şeyler düşünür ve sürekli bir araştırma anlama çabası halindedir, bu çabanın sonucu olarak da zihnimizdekilerini yazıya dökmek aslında Dünya görüşümüz üzerinde de çok farklı etkilere sebep olacak, çevremizde olup biten olayları farklı yorumlamamızı sağlayacak, bize objektif bir bakış açısı da katmış olacaktır.

Sözlü olarak açıklığa kavuşturamayacağımız birçok düşünceyi yazılı olarak edebi sanatları da kullanarak kitlenize çok daha anlaşılabilir bir dil kullanarak aktarabilir, düşüncelerinizi muhatabınıza en doğru şekilde anlatabiliyor olmanız karşı taraf da düşüncelerinize karşı olumlu bir etki bırakacaktır, aslında düşünceleri yazı ile güçlendirirken güzelleme, mecaz-ı mürsel vs. gibi edebi sanatları da kullanmış oluyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Oy, Ortalama: 4,67 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir