Dünya çocuklarına Atatürk’ü tanıtan bir mektup yazınız.

Yabancı ülke çocuklarına Atatürk’ü anlatan bir mektup yazmamız gerekiyor. Atatürk’ü tanımayan dünya çocuklarına Atatürkü tanıtmamız isteniyor. Nasıl bir mektup yazabiliriz? “Dünya çocuklarına mektup” ana konulu bir ev ödevi etkinliğim var. Gelecek hafta sınıfta okuyacağız mektupları. Yardımcı olur musunuz? Örnek mektup varsa gönderebilir misiniz?

 

Dünyanın Tüm Çocukları,

Bilmelisiniz ki Atatürk, dünyaya gelen sayılı liderler arasında yer alıyor. Tüm dünya çocuklarını seven ve onlara bir bayram armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, yaptıkları ile de insanlara örnek olmuştur.

Örnek bir kişiliğe sahip olan ve cesur kişiliği ile zorluklardan korkmayan Atatürk, bugün bile söyledikleri ile bize yol göstermeye devam ediyor. Öğretmenlere ve bilime önem vermemiz gerektiğini söyleyen Atatürk’e kulak vererek hem kendimizin hem de ülkemizin geleceğini daha iyi bir hale getirebiliriz.

Çocukluğundan başlayarak ileride önemli bir kişi olacağını hissettiren Atatürk, kendi halkına olduğu kadar diğer milletlerin halklarına karşı da adil olmuştur. İnsanlara karşı saygı ve sevgi dolu bir lider olması onun yıllar sonra bile saygı ve sevgiyle anılan bir lider olmasını sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.