Dumlupınar Şehitliği’ni ziyarete gittiğinizi düşününüz.

Dumlupınar Şehitliği’ni ziyarete gittiğinizi düşününüz. Şehitlerimize duygu ve düşüncelerinizi ifade eden bir mektup yazınız. 

 

Sevgili Şehidim,

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Milli mücadelenin en kritik savaşlarından olan Dumlupınar Meydan Muharebesinde göstermiş olduğunuz üstün başarı sayesinde bu günlere geldiğimizi belirtmek isterim. Siz bu savaşı kazanarak bir ülkeyi ayağa kaldırdınız ve Yunan askerini bozguna uğrattınız. Türk’ün gücünü tüm dünyaya gösterdiniz. Ve her şeyden önemlisi siz bu savaşla bağımsızlığın fitilini ateşlediniz ve sömürge devletlerinin umudunu kırdınız. Düşman ordusunu dağıttınız ve bir daha toparlanması mümkün olmadı.

Kazandığınız bu zaferin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” talimatı ile 1 Eylül’de Uşak, 2 Eylül’de Eskişehir, 6 Eylül’de Balıkesir ve Bilecik, 7 Eylül’de Aydın, 8 Eylül’de Manisa ve 9 Eylül’de ise son darbe İzmir’de işgalci devletlere vuruldu.

19 Mayıs 1919’da Atamızın Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadelemizi 30 Ağustos 1922’de zaferle taçlandırarak bağımsızlık, milli egemenlik, laiklik ve kadın erkek eşitliği hayalimizi gerçekleştirmek üzere Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde attığınız bu büyük adım Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Bizlerin özgür bir şekilde yaşamamız için; torunlarının vatansız yaşamamaları için canlarını verip; şehit düşen Vatan Evlatlarını saygıyla anıyorum. Bu aziz vatan uğruna canını veren aziz şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun.

“Dumlupınar Şehitliği’ni ziyarete gittiğinizi düşününüz.” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir