Dostluk ve güven olmayan bir dünya nasıl olurdu?

Dostluk ve güven olmayan bir dünya nasıl olurdu? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Hiç bir işe yaramayan bir dünya olurdu. Birçok dostumuz, arkadaşımız vardır, en güvendiklerimiz, en sevdiklerimiz ve en yakınlarımız… Bu dostluklar, arkadaşlıklar bizim sosyal çevremizi oluştururlar. Sosyal çevremiz bizler için oldukça önemlidir. Hem sosyalleşmek hem yardımlaşmak için vardır. Bir düşünsenize hiç dostunuz, arkadaşınız, yakınınız, kısacası güvenebileceğiniz kimseniz yok, hayatınız nasıl olurdu? Ya da Dünya nasıl bir hale gelirdi? Bir derdiniz bir sıkıntınız olduğunda koştuğunuz bir dostluğunuz yok, nasıl hissederdiniz?

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Şöyle ki; hiç dostumuz olmasaydı hayatımız bambaşka bir şeye dönüşürdü. Hep mutsuz olur, yalnız yaşar, problemlerimizi çözmek için yardım alacağımız birileri olmazdı. Dertleşme ihtiyacı duyduğumuzda kimseyi bulamazdık ya da mutlu olduğumuz anlarda mutluluğumuzu bizimle paylaşacak kimsemiz olmaz, çok yalnızlaşırdık. İnsanın bu hayatta mutlaka bir dostu olması gerek. Karşılıklı güven duyulan dostluklar bizler için, Dünya için önemli bir unsurdur. Çok karamsar, mutsuz, kimseye güvenmeyen insanlarla dolu bir dünya olurduk. İnsanlar sosyalleşemez, sosyal ihtiyaçlarını gideremezlerdi.

Her yer menfaatlerle dolar taşar, kimse kimseye güvenemezdi ve bu yüzden de çok kötü bir insanlık haline gelirdik. Güven duyduğumuz dostlarımızı, arkadaşlıklarımızı kaybetmemeli onlara sıkı sıkı sarılmalıyız. Dostlar kötü günler için vardır ve kötü günlerimizde yanımızda olan dostlarımızı asla kaybetmemeliyiz. Dostluk ve güven olmayan bir Dünya’da şüphesiz ki hiç kimse yaşamak istemez. Bu yüzden birbirimize güven vermeli ve dostluklarımızı da güvende tutmalıyız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir