Doğanın korunmasının niçin önemli olduğunu aşağıdaki görselden yola çıkarak tartışınız.

Doğanın korunmasının niçin önemli olduğunu aşağıdaki görselden yola çıkarak tartışınız.

Doğa dediğimiz alan; yaşadığımız, nefes alıp verdiğimiz ve sürekli olarak aktif faaliyette bulunduğumuz yerdir. Doğa olarak kabul edilen alanlarının korunması bizim sağlığımızı da bu anlamda doğrudan etkilemektedir. Sağlıklı nefes alabildiğimiz ve etrafta herhangi bir bize zarar verici, vücudumuzu da etkileyici cisim, kötü gaz ya da çöp kokularının olduğu alanlarda bulunmak muhakkak ki bizi de etkileyecektir.

Bireysel olarak bize sağladığı katkıların dışında doğayı korumakla beraber tüm Dünya’nın aslında olumlu yönde etkilendiğini de unutmamalıyız. Doğal güzelliklerini korumak ve çevreye zarar vermemek aslında tüm dünyayı etkileyecek unsurlar barındırır. Su seviyesinin gitgide azaldığı bir dönem düşünüldüğünde daha az su tüketimi ya da daha tutarlı su kullanımını gerçekleştirdiğinizde doğamızda bulunan çölleşmeyi azaltmış oluruz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bunun yanı sıra ormanlara gittiğimizde, piknik alanlarında etraftaki yeşil alanlara zarar verici herhangi bir ateşi söndürmeden arkamızda bırakmayarak ve buna karşı çevremizdekileri uyararak da yeşil alanların çok olmasına ve çorak arazilerin daha da azalmasına katkı sağlayabiliriz.

Ozon tabakasına zarar verici herhangi bir kimyasal atık fabrikasının işleyişinin farklılaşması veya kullanmış olduğumuz parfümlerin kullanımını azaltmak yine dolaylı yollardan bizim gökyüzü sistemimizi etkileyecektir. Daha sağlıklı bir hayat istiyorsak bu ufak dediğimiz noktalara dikkat etmek aslında genel olarak tüm dünyanın ekosistem yapısını ve dengesini etkilemektedir.

Daha sağlıklı daha verimli daha temiz ve sürekli olarak yeşil alanların bol olduğu oksijeni rahatça tüketebileceğimiz alanlar istiyorsak muhakkak ki bunlara dikkat etmeliyiz.

Bir cevap yazın