Değişen toplumsal ilgi ve ihtiyaçları araştırarak bunları karşılamaya yönelik yenilikçi fikirler geliştiriniz.

Değişen toplumsal ilgi ve ihtiyaçları araştırarak bunları karşılamaya yönelik yenilikçi fikirler geliştiriniz.

Telefon, bilgisayar, elektronik mutfak aletleri, araba, ayakkabı, kıyafet, teknolojik hayvancılık gibi şeyler insanlığın var olduğu sürece sürekli gelişecek olan ihtiyaçlarıdır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Telefon: Önümüzdeki asır içerisinde telefonun taşınma ihtiyacının kalmayacağı, insanların vücutlarına bir sistemin bağlanacağı ve insanların göz hareketleriyle telefonla yapacakları tüm işlemleri bir lens sayesinde yapabilecekleri söylenmektedir.

Elektronik mutfak aletleri: Günümüzde bulunan elektronik mutfak aletleri bir tek işlem yapabilmektedir. Mesela kahve makinesi yalnız kahve yaparken, rende makinesi de sadece rende yapar. Önümüzdeki yıllarda yemek yapabilen, tüm ürünleri birleştirerek yemek yapma makinesi fikri girişimcilerin dillerinde.

Ayakkabı: Gelecek yıllarda ayakkabı sektörü girişimcileri kesinlikle eskimeyen ayakkabılar tasarlamayı hedefliyor. Bal mumu gibi ürünlerden yararlanılarak ayakkabıların üzerine yerleştirilecek bir mekanizmayla belirli süre dilimlerinde bal mumu yenilenerek ayakkabının eskimesini ve zarar görmesini ve su almasını önemeyi planlıyorlar.

Kıyafet: Girişimciler solmayan ve eskimeyen kıyafet tasarlamayı planlıyor. Kıyafetlerin üzerine bal mumu sürüldüğü zaman hem su geçirmezlik hem de koruma sağlamaktadır. Fakat girişimciler bu tarz kıyafetlerin eskimeyeceği, uzun süre yeni kıyafete ihtiyaç duyulmayacağı ve satışların tek seferlik olacağı için üretim yapmamaktadır.

 

Araba: Gelecek asırda uçan arabalarla seyahat yapılacağı söylenmektedir. Hatta yapılmış, fakat çok yüksek maliyetli oldukları için kullanılmamaktadırlar.

Teknolojik hayvancılık: Hayvancılıkla ilgilenen girişimciler, önümüzdeki yıllarda tesislere insan girmeden tamamen otomatik bir döngü içerisinde üretim yapmayı planlıyor. Şuanda gelişmiş ülkelerde yumurta ve tavuk üretimi el değmeden makineler yardımıyla yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir