Cumhurbaşkanlığı Engelliler İçin Kamu Spotu’nu (Engel, Engel Değildir Aşıldığında) izleyiniz.

Cumhurbaşkanlığı Engelliler İçin Kamu Spotu’nu (Engel, Engel Değildir Aşıldığında) izleyiniz. İzlediğiniz videonun verdiği iletileri değerlendirerek yazınız.

Engelli olarak adlandırılan bireyde aslında etraftaki coşkuyu, yenilenmeye ve doğan’ın doğuşunu hissedebilir ve bunu o da yaşamak ister. O bireylerinde bizim de aslında duygularımızı, hissettiklerimiz ve isteklerimiz aynıdır. Onların da kendine dair hayallere, geleceğe dair planları vardır. Düşünüşler ve hissedişler ortaktır.

Hayat içerisinde; görmezden gelinen, belki kötülenen, onların içinde bulundukları duruma empati gösterilemeyen her bir birey beklentileri ile bizden bir farkları yoktur. Ama çoğu kere engelli bireyler unutulur, fark edilmez umursanmaz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Onlar da farklılıkları ile var olmuşlardır. Farklılıklarımız ile yaşamayı bilmeliyiz. Engelli bireylerin de farklılıkları ile beraber kabul edilip yaşama devam etmeleri sağlanabilmelidir.

Aslında engelli dediğimiz bireyler kendi eksikliklerinin farkındadırlar ve bunun için kendilerini eksik olarak hissedip hayat içerisinde diğerlerine de yapabildikleri şeyleri yapabileceklerini göstermeye çabalarlar. Bunun için pek çok spor dalında ön planda olan engelli vatandaşımızı görebiliriz.Hatta çok büyük derecelere erişip madalyalar kazanmış olan engelli vatandaşlarımız da vardır. İşte bu bir mucizedir.

Onların hayata bakış ve görüşleri de tarif edilmektedir. Bakış açılarına göre hayatı içerisinde hiçbir şey engel tanımadan kusursuz bir şekilde varlıklarını her gün yeniden güneşin doğuşu ile sürdürebiliyorlarsa bizim de engellimizin dışında yapabileceğimiz şeyler vardır, deyip çabaladık larını ve bunu görmemiz gerektiğini de onlar istiyorlar.

Bu çabaları ve bu uğraşlarının aslında fark edilmesini de istiyorlar ki bunun sonucunda insan desin ki engel denen bir şey yokmuş aslında onların da başardıkları, yapabildikleri bir şeyler var ve bizden farklı değillermiş, densin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.