Coğrafya Öğretmeni Maaşı

Kadrolu ve sözleşmeli coğrafya öğretmeni maaşı farklıdır. Ek ders saat ücretleri de farklıdır. Aşağıdaki rakamlar ek ders hariç tahmini rakamlardır.

Öğretmen maaşları ülke gündemini oldukça meşgul eden ve gelecek planlaması yapan gençlerin çokça üzerinde durduğu konulardan bir tanesidir. Coğrafya Öğretmenliği de gün geçtikçe önem kazanan bir branş olarak önümüze çıkmaktadır.

Coğrafya Öğretmenlerinin bu yıl alacakları maaşlar kademe ve derecelerine göre yani meslekteki çalışma süresine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda bir Coğrafya Öğretmeninin hizmet yılına göre tahmini alacağı maaşlar verilmiştir.

Coğrafya öğretmenleri ayrıca yukarıda verilen maaşlara ek olarak haftalık 15 saat üzeri girdikleri her ders saati için ek ders ücreti alırlar. Bu ek ders ücreti ise ders başına yaklaşık 18 tl  civarı olarak hesaplanmaktadır. Bir Coğrafya Öğretmeni haftalık 30 saate kadar derse girebilmektedir.

Not: Tabloda verilen rakamlar enflasyon farkı, aile yardımı, BES, sendika, ilksan vb kesintiler/ödemeler dikkate alınmadan hesaplanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.