Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım.

Çiftçiye veya fırıncıya emeklerinden dolayı bir teşekkür mektubu yazalım. (buğday ve ekmek ürettikleri için)

Sevgili çiftçi amca; bu mektubu sana en içten teşekkürlerimi sunmak için yazıyorum. Çok uzaklarda da olsan yaz kış demeden bin bir emekle çalışıp yetiştirdiğin buğdayların değerini çok iyi biliyorum. Senin ektiğin buğdaylar sayesinde sofralarımızda taze sıcacık ekmekler tüketiyoruz. Her sofranın vazgeçilmezi o güzel ekmekleri senin güzel bir şekilde büyütüp yetiştirdiğin buğdaylara borçluyuz. Ayrıca bir çizgi film seyrederken öğrendiğim kadarıyla buğday sadece un olarak değil bir çok şekilde tüketiliyormuş.

Senin özenle yetiştirdiğin buğdaylar irmik ve bulgur haline getiriliyormuş. Yani çok sevdiğim irmik helvasını da annemin tereyağlı nefis bulgur pilavını da senin büyüttüğün buğdaylara borçluyum. Senin ekip biçtiğin buğdaylar un haline getiriliyor bu un sayesinde türlü çeşitli bir çok hamur işleri ve ekmekler üretiliyor. Annem çok güzel kek ve poğaçalar yapıyor. Mahallede bulunan fırıncı amcamız çeşit çeşit ekmekler yapıyor.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hatta anneannemin en sevdiği ekmek tam buğday ekmeği. Tam buğday ekmeğinin daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Yani sen buğday yetiştirmekten daha fazlasını yapıyorsun. Ben bizim için yaptığın her şey için sana çok minnettarım. Okuldan arkadaşlarım ve ailem de benim gibi düşünüyorlar. Umarım sen ve senin gibi buğday yetiştiren kişiler bu işten vazgeçmez ve bizde o güzel ekmeklerden yemeye devam ederiz.

Bir cevap yazın