Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiğini araştırınız.

Çevreyi korumak için neler yapılması gerektiğini araştırınız.

Günümüz toplumunun en büyük sıkıntılarından biridir aslında çevre sorunları. Çocukluğumuzdan itibaren okullarda yerlere çöp atmayınız, ağaçlara zarar vermeyiniz gibi bir takım uyarılarda bulunan öğretmenlerimiz olmuştur elbette. Ancak çevre bizim mahallemiz ya da şehrimiz kadar mı? Tabi ki de buralı korumak dikkat etmek çok önemli ancak bunun dışında güzel ülkemiz için hatta dünyamız için de bazı konularda bilinç sahibi olmakta fayda var. Çünkü dünya hepimizin.

Gelişen teknoloji bir takım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de kaçınılmaz çevre kirliliğidir. Tüketimin artması ve üretim ihtiyacının çoğalması nedeniyle koca fabrikalar ve makineler yapılmış bunlar içinde doğaya zarar veren yakıtlar kullanılmıştır. Tabi ki de üretim durmamalı bu da yanlış bir düşünce ancak çevreye daha az zarar vermek için tüketim azaltılmalıdır. İsraftan kaçınılmalıdır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Ülkemiz o kadar güzel bir yerdir ki, mutlaka her kesiminde farklı doğal güzellikler vardır. Ne yazık ki günümüzde gerek barınma ihtiyacı, gerekse kentleşmeden kaynaklı büyük gökdelenler, kaba binalar bu doğal güzellikleri hem gölgede bırakmış hem de bir çoğunu yok etmiştir. Çevremizi korumak sadece aktif olarak bir eylemde bulunmak değil, aynı zamanda değerlerimize ve bizim yaşam kaynağımız olan bu doğaya sahip çıkmak, önemsemek, arkamızı dönmemek ile olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.