Çevrenizdeki insanlar hangi meslekler ile uğraşıyor?

Çevrenizdeki insanlar hangi meslekler ile uğraşıyor?

Benim annem öğretmen. Bir sürü öğrencisi var. Öğretmenler gününde onu mutlu etmek için bir sürü hediyeler alıyor öğrencileri. Annem de haliyle çok mutlu oluyor. Bazen okuldan eve geldiğinde çok yorgun oluyor. Böyle durumlarda ona ben yardım ediyorum. Yapacağı ilerdi beraber yapıyoruz. Annemin kocaman bir kalbi var ve öğrencilerinin her birini benim kadar sevdiğine inanıyorum.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Babam ise sağlık memuru bir hastanenin laboratuvarında çalışıyor. Anlattığı kadarıyla onlara gönderilen kanlara bazı testler yapıyorlarmış. Kan gruba bakıp ameliyathaneye kan gönderiyorlarmış. Babam çoğu zaman nöbet tutuyor. Yani geceleri eve gelemiyor böyle durumlarda onu özlesem de mecbur olduğunu anlıyorum.

Benim abim polis her gün hırsızları yakalıyor, suçluları buluyor, kolluk kuvvetlerine nerede ihtiyaç olursa abim orada yer alıyor. Görevini yapabilmek için bizden uzakta yaşıyor. Kendi evinde kalıyor. Sadece bayramda ya da yıllık izin günlerinde gelebiliyor. Diğer zamanlarda onu girmek için biz gidiyoruz çünkü onu çok özlüyoruz.

 

Ablam ise hemşire hem de çocuk hastanesinde hemşire. Her gün hasta çocuk ve bebekler ile ilgileniyor. Onların ateşini ölçüyor tedavilerini yapıyor. Onlara iğne yaparken çok üzülüyor ama iyi olmaları için mecbur yapıyor.

Benim dayım doktor. Ona gelen hastaları muayene ediyor. Her birinin şikayetlerini detaylıca dinliyor. Hastalıklarına teşhis koyuyor. Ve onları iyileştirecek ilaçları reçetelerine yazıyor.

Ben ise tüm mesleklerin bazı özelliklerini seviyorum bu yüzden henüz ne olacağıma tam karar vermiş değilim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.