Çevre Kirliliğiyle İlgili Gazete ve Dergi Haberleri Derleyiniz.

Çevre kirliliğiyle ilgili gazete ve dergi haberleri derleyiniz.

Her gün çevre kirliliğini konu alan bir haber okumamız ve duymamız mümkündür. Çevre kirliliğinin en büyük nedeni insanlardır. İnsanlar, çevre kirliliği konusunda duyarlı olmadıkça daha da haber konusu olmaya devam edecektir. İşte bu haberlerden bazıları:

  • İzmir Foça ilçesi sanayi bölgesinde bir tesisin atık havuzu taşarak, atık suların denize karıştığı gündeme gelmiştir. Sahile ulaşan petrol atıkları kötü kokular yayılmasına sebep olmuş, vatandaşların uyarısı üzerine çevre şehircilik il müdürlüğü harekete geçerek duruma el koymuştur.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın
  • Dünya genelinde çevre temizliğine önem verilmesi için günden güne büyüyen “Lets Do İt” hareketi, Türkiye genelinde bütün illerde yapıldı. İstanbul İlinde Sarıyer Ormanında yapılan etkinlik, 16 ayrı noktada yapıldı ve hareketin İstanbul temsilcisi Görkem Ünal, İstanbul’dan 60 ton çöp çıktığını bildirdi.

 

  • Hafta sonları piknik yapan çevreye duyarsız vatandaşların, ormanlık alanları çöplüğe çevirdiği açıklandı.

 

  • Çevre kirliliği yaşantımızı tehdit eden en öncelikli problemlerden biridir. Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılan okyanuslar da, çevre kirliliğinden etkileniyor. Her yıl okyanusları kirleten çöplerin 4,8 milyondan fazla olduğu açıklandı. Bu atıklar, okyanus canlılarının hayatı için problem oluşturmaktadır.

 

  • Ankara İlinde çevre kirliliğine neden olan 183 firmanın faaliyeti durduruldu. 9 ayda en çok ceza kesilen il Ankara oldu. Birinci sırada başkentimizin olma sebeplerinden bazıları; zararlı atıklar, gürültü, egzoz kirliliği oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir