Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz?

Büyüyünce kendinizi nerede görmeyi hayal ediyorsunuz?

Küçükken bize büyüklerimiz, büyünce ne olacaksın diye sorduğunda genellikle o dönemin popüler mesleklerini söyleriz. Doktor, avukat, öğretmen, mühendis gibi meslekler söylenir genellikle. Büyüyünce kendinizi nerde görmeyi hayal ediyorsunuz sorusuna cevap verebilmek için çocukların kendilerini tanımaları gerekir. Kendini tanıyıp mutlu olacağı ve kendini huzurlu hissedeceği bir konum hayal etmelidir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnsanı mutlu eden ve hiçbir zaman değişmeyen bazı değerler vardır. Hayallerimize bunları yerleştirdiğimizde yanlış ve bizi mutlu etmeyecek hayaller kurmayız. Örneğin insanlara yardımcı olmak, fakirlere el uzatmak ve onlara yardım etmek, derdi olanlara destek olmak gibi değerlerin olduğu hayaller ne olursa olsun bizleri mutlu edecektir. Kendimi güzel ve yüksek bir yerde çalışırken hayal ediyorum. Örneğin profesör doktor olarak araştırmalar yaparken kendimi hayal ediyorum. Yaptığım çalışmalar kanser hastalığını tamamen yok etmek. Böylece insanlığa büyük fayda sağlamak istiyorum hayali hem kendimizi hem insanlığı mutlu edecek bir hayaldir.

 

İnsanın hayal kurması onu gerçekleştirebilmesi için çaba göstermesi anlamına gelir. Herkesin saygı ve sevgi gösterdiği biri olma hayalini gerçekleştirmek için sevgi ve saygı duyulan insanın özelliklerini kazanarak büyümek gerekir. Ayrıca şunu unutmamak gerekir ki hayallerimize her zaman kolaylıkla ulaşamayız. Zorluklarla karşılaştığımızda yılmadan, usanmadan ve korkmadan hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışmalıyız. Şartları zorlamalıyız.

 

Kurduğumuz hayalin gerçekçi olmasına yani ulaşabileceğimiz hayaller olmasına dikkat etmeliyiz. Ulaşabileceğimiz hayaller kurduğumuzda ona ulaşmak için var gücümüzle çaba gösteririz ki bu da bizim başarılı olmamıza yardımcı olur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Oy, Ortalama: 4,67 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir