Bulutsuz bir günde gökyüzünü gözlemleyelim.

Bulutsuz bir günde gökyüzünü gözlemleyelim. 

Bulutsuz bir gündüzde gökyüzü masmavi gözükür. Güneş içimizi ısıtır. Bulutsuz günleri çok severim çünkü hava güneşli olur. Hava güneşli olduğunda daha enerjik, daha mutlu olurum. Dışarıda arkadaşlarımla oyun oynayabilirim. Bulutlu günleri pek sevmem çünkü hep uyuyasım gelir ve enerjim düşer. Her şeye üşenirim. Özellikle yağmur yağıyorsa yatağımda hep çizgi film izlemek isterim. Bu yüzden istiyorum ki hava hep güneşli ve bulutsuz olsun. Böylelikle hem daha mutlu olayım hem de dışarıda daha güzel vakit geçirebileyim.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bulutsuz bir gecede ise yıldızları izlemeyi çok severim. Yaz akşamları abimle sahile uzanıp hep yıldızları izleriz. Birkaç yıldız kaydı ve dilek tuttum. Ama dileğimi kimseye söylemedim. Çünkü söylenirse gerçek olmazmış. Aslında bulutlu geceleri de seviyorum çünkü o zaman da gökyüzünün simsiyah olması çok güzel gözüküyor. Ama yine de yıldızları izlemek her şeyden daha keyifli. Keşke bir teleskopum olsaydı. O zaman yıldızlara daha yakından bakabilirdim.

 

Yıldızların uzaktan o kadar küçük gözükmesine rağmen gerçekte çok büyük olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım. Bazı yıldızlar daha parlak ve daha büyük gözüküyor. Bu yıldızların adına kutup yıldızı deniyor. Bir belgeselde kutup yıldızının yerinin sabit olduğunu ve bize yönümüzü gösterdiğini duymuştum. Gerçekten çok güzel bir özellik. Gökyüzü bana her zaman çok güzel ve gizemli gelmiştir. Uzayla ilgili araştırma yapmayı da çok severim. Umarım ileride uzayla ilgili araştırmalar yapıp daha çok şey öğrenebilirim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir