Buluşları Yapan İnsanlar Olmasa Ne Olurdu?

Buluşları Yapan İnsanlar Olmasa Ne Olurdu?

İnsanlığı, tarih öncekinden bugünlere taşıyan bilim ve buluşları yapan bilim insanlarıdır. Bilim, dünyayı değiştiren bir olgudur.

Elektriği bulan mucit olmasaydı, karanlıklar içinde yaşamaya mahkum olmak kaçınılmaz olurdu. Elektrik icat edilmeseydi, elektrik ile çalışan birçok cihaz çalışmazdı. Televizyon, telefon, telefax gibi iletişim araçları icat edilmeseydi, farklı yerlerdeki kişilerle iletişim kurulması imkansız olurdu. Birbirinden habersiz yaşayan ve medeniyetten uzak bir hayat insanları bekliyor olurdu.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Tekerlek icat edilmeseydi, ulaşım çok zor olurdu. Sadece binek hayvanları ile ulaşım sağlanır bu da zaman kaybı ve hayvanların birçoğunun telef olması demekti.

Binalar yerine halen mağaralarda yaşamaya devam ederdik. Üstünde oturacağımız kanepelerimiz olmazdı. Halen çamaşırı akan suda yıkıyor olurduk.

Çatal, bıçak kaşık olmasaydı elle yemek yiyor olurduk. Fırınlarımız olmasaydı yiyecekleri ateşte pişiriyor olurduk.

 

Uçaklar, helikopterle, trenler, hatta yüksek hızlı trenler, gemiler, vapurlar olmazdı. Tabi taşıma araçları olmayınca, bir yerden bir yere gitmek bu kadar kolay olmazdı.

Yiyeceklerimiz kolayca ekilip, biçilemez ve işlenip bize sunulamazdı. Kıyafetlerimiz halen sadece üstü kapatan tek parça olarak kalırdı. Fabrikalar olmadığı için, kıyafet dikilemez bize sunulamazdı.

İçeceğimiz su arındırılıp bize sunulamazdı. Su, elektriğe dönüştürülemezdi.

Kalem, kağıt olmaz, okuma yazma bilinmezdi.

En önemlisi sağlık alanında olurdu. İlaç ve tedavi yöntemi olarak buluş yapan insanlar olmasa, birçok insan hastalıktan kurtulamazdı. Ameliyat olamaz, tedavi göreceği hastaneler bulunmazdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Verilmemiş)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir