Bulunduğunuz şehirde kitap fuarı düzenleniyor mu?

Bulunduğunuz şehirde kitap fuarı düzenleniyor mu? Varsa bu fuara dair bilgilerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Kitap fuarları yeni ve eski kitapların okuyucular ile buluştuğu, birçok şehirde düzenlenen platformlardır. Piyasadaki değerlerinin çok daha altında, uygun fiyatlarda kitapseverler ve öğrenciler ile binlerce kitap buluşturulur. Birçok stant açılır ve yeni kitaplar tanıtılır. Ünlü yazarlar, şairler bu fuarlara davet edilir ve imza günleri, söyleşiler düzenlenir. Her yönüyle kitaplar ve edebiyat hakkında bir şölen tadında geçen kitap fuarları kitapseverlerin bayramıdır adeta.

Kitap okuma alışkanlığı gün geçtikçe önemini daha da çok kazanan bir kavram. Ülkemizde kitaba verilen değer ve kitap okuyan sayısı her geçen gün artıyor. Kitap fuarları hem kitap okuma alışkanlığı olanlar için hem de bu alışkanlığı kazanmak isteyenler için paha biçilemez bir fırsat oluyor. Birçok şehrimizde olduğu gibi Aydın ilimizde de her sene kitap fuarı düzenleniyor. Genelde şehir merkezindeki meydanda kurulan çadırlarda hazırlanıyor fuar ve kitapseverler ile buluşturuluyor. Kitap evlerinin açtığı stantlar, ünlü yazar ve düşünürlerin söyleşileri ile kent meydanında adeta bir edebiyat şöleni yaşanıyor.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Geçtiğimiz günlerde 2. Si düzenlenen Aydın Kitap fuarı oldukça renkli geçmişti. Ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı kitap fuarına gelenlere adeta bir tarih ziyafeti sunmuştu. 24 Mayıs-1 Haziran arasında düzenlenen 2. Aydın Kitap Fuarı yerel halktan ve Aydın çevresinden yoğun ilgi görmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.