Bu yöntemi kullanmak günlük hayatta neler kazandırır?

Bu yöntemi kullanmak günlük hayatta neler kazandırır?

Günlük hayatın içinde sadeliği kullanmak aslında insan olarak daha işlevsel ve hızlı olmamıza yardımcı olacaktır. Günümüzde her şey o kadar hızlı gelişiyor ki biz detayları takıldıkça bulunduğumuz anı kaçıra biliyoruz. Bazen hayatımızı güzelleştirmek için üzerimize giydiğimiz kıyafetler, takılar, etrafımızdaki eşyalarımız bile bir zaman sonra bizim hayatı yaşamamızı gölgeleyen bir işlevsellik kazanıyor. Bu açıdan baktığımızda en büyük kazanımın daha sade bir hayatın zihin ve ruh güzelliği, ferahlığı verebileceğini düşünebiliriz. Aynı zamanda daha az stresli ve kaygılı bir hayat geçirmemizi de sağlayacaktır.

Geçmiş tarih boyunca baktığımızda ise yalın ve sade düşüncenin bireylerin başarılarında büyük rol oynadığını görürüz. Günlük hayatımızda sadeleştirdiğimiz her durum bizim hızlı çözüme ulaşabilmemiz ve sonuç alabilmemiz açısından oldukça önemli olacaktır buda bize zamandan tasarruf ederek, verimli bir günlük hayat sürmemizi sağlayacaktır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Zihnimizde sadelik ise farklı bakış açılarını çok daha kolay anlama ve sürekli haklı olma fikirlerini başkalarına zorla dayatma durumunu ortadan kaldıracaktır. Yalın bir düşünce yapısı her insanın farklı bakış açıları olduğunu zaten çok önceden kabullenmiş ve bu kuramla hareket etmektedir.

Aslında sadelik birazda rahatlıktır diyebilir, kendini kanıtlama, gösteriş yapma gibi günlük sorunların üstesinden çoktan gelmiş bir insan daha verimli ve üretken olacaktır. Sade ve yalın fikirlere sahip insan kendini kabul ettiği için her bireyinde fikirlerine saygı gösterecektir. Sadelik başkalarının başarılarına değer vermemizi, onların başarıları ile mutlu olmamızı da sağlar.

Sadeliğe ulaşmanın yolu ise kişisel korkularımızı bir kenara bırakıp onların üstesinden gelmekten geçiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir