Bir mucit olduğunuzu hayal edin.

Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız.

Tarım ve hayvancılık son dönemlerde neredeyse tamamen makineleşmiş haldedir. İnsan faktörü sadece bu makinelerin kullanımı durumunda ortaya çıkmaktadır. Tarım ve hayvancılık daha da kolaylaştırılmak istenirse bu durumda yapılması gereken şey bu makinelerin kullanımından da insan faktörünün çıkarılması ile söz konusu olacaktır. Bunun nasıl yapılacağı sorusu ise asıl sorudur.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Tarım ve hayvancılıkta kullanılan makinelerin kullanımından insan faktörünün çıkarılabilmesi için yerine koyulabilecek şey yapay zekadır. Tarım ve hayvancılık için kullanılan makinelerin yönetilmesi amacıyla bir yapay zeka üretilirse bu durum tarım ve hayvancılığı kolaylaştıran bir icat olurdu. Çünkü bu durumda insanların yapacağı işi yapay zekalar devralırdı ve insanlar artık tarım ve hayvancılık için kullanılan makineleri yönetmek için dahi çalışmak zorunda kalmazlardı. Ayrıca bu durum tarım ve hayvancılıkta verimi de arttırabilecektir. Çünkü insanlar çalışırken hata payları kişiden kişiye değişebilecek olsa da yapay zekaya göre daha yüksek olacağı aşikardır. Bu sebeple de tarım ve hayvancılıkta yapay zekanın kullanılması verimin artmasına sebep olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir