Bir manavda domatesin kilosu 4 TL, muzun kilosu 12 TL’dir.

Soru : Bir manavda domatesin kilosu 4 TL, muzun kilosu 12 TL’dir. Buna göre 2 kilo domates ve 1 kilo muz alan Erhan Bey toplam kaç TL ödemiştir?

 

Çözüm : Domates için ödenen toplam ücret:

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

4 * 2 = 8 TL

Muz için ödenen toplam ücret :

12 * 1 = 12 TL

İkisinin toplam ücreti:

8 + 12 = 20 TL ödenmiştir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın