Bir ders aracı veya bir okul eşyası olduğunuzu düşününüz.

Bir ders aracı veya bir okul eşyası olduğunuzu düşününüz. Sizi kullanan öğrenciye neler söylerdiniz?

 

Ben bir ders aracı veya okul eşyası olarak kendimi düşünürsem sanırım “silgi” olamk isterdim. Böylece geçmişte yaptığım hataları düzeltme fırsatı bulurdum. Hatırlamak istemediğim her şeyi siler ve yerine daha güzel şeyler yazardım. Bunun için kendimi bir silgi düşünürsem beni kullanan öğrenciye şunları söylerdim:

 

Ders çalışırken biraz daha dikkatli ol. Bu kadar hızlı bir şekilde yazmaya çalışırsan benim gibi güzel bir silgiyi çok hızlı bir şekilde bitireceksin. Tane tane yazmayı neden denemiyorsun? Yanlış yazdıklarını silmek için beni kullanırken biraz daha nazik ol. Hem defterlerini hem de benim canımı çok acıtıyorsun. Ayrıca silmeye ucumdan başlamayı dene. Yavaş bir şekilde davranırsan ben de istediklerinin hepsini silmeye çalışırım. Kötü davrandığın için bazen içimden senin yazdıklarını silmek gelmiyor.

 

Ben sadece senin yanlış yazdıklarını silmek için tasarlandım. Benimle farklı şekillerde oyun oynaman da çok yanlış. Sıranın üzerinde dururken yere düşürmemeye gayret et. Ayrıca ders sırasında yere düşersem hemen beni al. Bugüne kadar çok silgini kaybetmişsin. Bana karşı hassas olmazsan beni de kaybedebilirsin. O zaman yazdığın yanlışlıkları silebilmen çok daha zor olacak. Arkadaşlarınla beni paylaşırken ağzınla koparma. Beni kullandıkları zamanda hemen geri istemeyi unutma. Kaybolmamı istemiyorsan beni aklından çıkarma. Derslerine çalışırken sana ne kadar yardımcı olduğumu görüyorsun. Kalemlerinle üzerimi de bir daha çizme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.