Bir blog yazarı olduğunuzu düşününüz.

Bir blog yazarı olduğunuzu düşününüz. Bugün yaşadıklarınızı aşağıdaki yazma alanına yazınız.

 

Blog yazarının ne olduğunu araştırdım. Blog yazarı okuyucuları bilgilendirmek, eğlendirmek amacıyla web sitelerin blog kısımlarında yazı yazan kişilere verilen adlandırmadır. Bilinen, denen, araştırılarak öğrenilen, keşfedilen bir kısım şeyleri okuyucu ile paylaşırlar. Çeşitli türlerdeki makaleleri okuyucuya aktarırlar.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Ezbere dayalı sınavlar doğru değildir!

Ben ezbere dayalı eğitim sisteminin doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü ezber her zaman yeterli değildir. Ezberlenen bilgiler zamanla yavaş yavaş unutulur. Öğrenilen bilgilerin ise unutulması zordur. Unutulmaması için bilgilerin ezberlenmek yerine öğrenilmesi gereklidir. Bu yıl yapılan deneme sınavlarına girdiğimde soruların ezbere dayalı olduğunu gözlemledi. Buna bazı öğretmenlerimiz de karşı çıkıyor ve ezberin doğru olmadığını söylüyor.

 

Özellikle deneme sınavı ve ileriki yıllarda liselere giriş için gireceğimiz sınavlar, üniversite sınavları, bu yıl girecek olduğum bursluluk sınavı gibi sınavlar düşünüldüğünde ezbere dayalı sınavların bilgiyi ölçmede geniş kapsamda yeterli olmayacağı, anlık ve kısa süreli bilgileri öğrenmede yeterli olacağı kanaatindeyim. Bilgileri öğrenmede daha farklı yöntemler uygulanmalı diye düşünüyorum. Üstelik derslerden bize yapılan sınavlardan bazıları da bilgi odaklı sınavlar ve bu bizim başarı düzeyimizi olumsuz etkileyebiliyor. Bugünlük söyleyeceklerim bu kadar. Beni takip etmeyi bırakmayın, sisteme yönelik eleştiriler ile sayfamı takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.