Bencil her yerde yalnızdır.

“Bencil her yerde yalnızdır.” sözü hakkındaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.

Dünya üzerinde insan yaratıldığında pek çok duygu durumu ile çevrelenmiştir. Doğuştan getirdiğimiz bu duyguları ana kategori olarak iyi ve kötü olarak sınıflandırınız . Bu iyi ve kötü duygular ve kavramları kendi içerisinde alt kategorilere ayrılır. Bencillik kavramı da yine insanda var olan ve belli zaman dilimlerinde bunu hayatı içerisinde ve yaşantısında ortaya çıkaran bir davranış durumudur. Bencilliği bir iyi ve kötü kategorisi içerisinde, kötü kategorisi içinde ele almaktayız. Yani bencillik duygusu insana zarar veren ve kötü olan onu kötü bir şekilde etkileyen bir duygu durumudur.

Peki bencillik nedir? Bencillik kavramı, kişinin etrafındaki insanları görmezden gelerek sadece kendisi varmış gibi hareket etmesidir. İçinde bulunduğu yaşantı içerisinde sahip olduğu hiçbir şeyi yanındakiler ile paylaşmamasıdır. Biz buna bencillik adına vermekteyiz. Sözümüze baktığımızda; “bencil her yerde yalnızdır” sözünden anlamamız gereken şey ise şudur;

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnsanlar ne kadar çok bencilleşirlerse o kadar çok içine kapanır bir duruma gelirler. Bencil olan bir kimse içinde bulunduğu şartlar da ona sunulmuş olan hiçbir eşyayı ya da parayı ya da bir kaynağı paylaşmak istemez. Sadece kendisi için ve kendi çıkarı için bir şeyler yapmak peşindedir. Bunu fark eden insanlar bir süre sonra kendisi ile hiçbir şeyini paylaşmayan ve sürekli bencilce hareketlerde bulunan, sadece kendini düşünen kişiyi, yalnız bırakmaya başlarlar. Etrafından insanların gittiğini gören bencil kişi de o yüzden nereye giderse gitsin gittiği her yerde yalnızlık duygusunu yaşar. Bu yüzden denmiştir ki bencil kişi her yerde yalnızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.