Başarılı olmak için neler yapmalıyız?

Başarılı olmak için neler yapmalıyız?

İnsanlar istekleri ve ihtiyaçları ile var olan bir yapıya sahiplerdir. Bu şekilde düşündüğümüzde hayata karşı yaşayabilmek ve tutunabilmek adına pek çok isteğimiz ve bu isteklerin sonucunda da ortaya çıkan ihtiyaçlarımız söz konusudur. Bu ihtiyaçları giderebilmek de ya kendimiz ya da etrafımızdaki kişiler ya da toplum içerisindeki herhangi bir şahsın herhangi birinden daha aktif bir şekilde çalışıyo,  çabalıyor olması şarttır.

İhtiyaçların giderilmediği göz ardı edildiği ve hiçbir yenilik ve gelişmenin takip edilmediği topluluk geri kalacaktır. İnsanlar bir süre sonra yok olmaya başlayacaktır. Başka devletlerin içinde de yok olup kendi varlıklarını yitirebilmek durumları da söz konusu olacaktır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Hem kendimiz adına hem etrafımızdaki kişiler ve toplum adına bir şey gerçekleştirebilmek, ihtiyaçlara cevap verebilmek ve başarılı olabilmek için öncelikle bir şeyi istememiz gerekir. Ortada olan bir sorunun çözümünü istemek bunun için üzerinde düşünmeyi getirecektir ama en öncelikli aşama başarıyı istemektir. İstemenin hemen sonrasında o başarı planında odaklanma faaliyetini gerçekleştirmek gerekir.

Odaklanılan düşünceler bir süre sonra çözümü getirecektir. İstediğiniz şey üzerine bir plan yapma aşaması da bir sonraki aşama oluyor.

Yapılan her eylem harekete muhtaçtır yani yapılan o plana günlük olarak ve düzenli bir şekilde yapabilmek ve bunun sürekliliğini sağlayabilmek başarının en önemli şartıdır. Düzenli ve sürekli çalışma sonucunda başarı muhakkak ki gelecektir. Arada yalpalamalar olsa bile peşini bırakmamak bu anlamda önemlidir. Yani şunu diyebiliriz ki; başarının bir başka sırrı da azim ve kararlılıktır.

Son olarak da kişi başarıyı elde ettikten sonra kaybetme durumu da söz konusudur. Bunun için elde edilen başarıyı koruyabilmek ve bunun üzerinde daha iyi bir çalışma gerçekleştirerek gelinen konumun daha üst bir seviyesini çıkabilme hedeflemek şarttır.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın