Ayet-El Kürsi Faziletleri Nelerdir?

Ayet-El Kürsi Faziletleri Nelerdir?

Ayet-el kürside pek çok fazilet bulunmaktadır. Öncelikle bu ayetin herhangi bir evde okunması durumunda şeytanın o evi otuz gün boyunca terk etmesini sağlar ve erkek ya da kadın büyücüler kırk gece boyunca o eve giremez. Ayet-El Kürsi Faziletleri konusunda Hazreti Ali’nin bir takım görüşler bildirdiği rivayet edilmiştir.

Hazreti Ali’nin ayet-el kürsi ile ilgili rivayetinde, Ayet-el kürsinin her farz namazının ardından okunması durumunda, cennete girmesine ölüm dışında herhangi bir şeyin mani olmayacağı aktarılmıştır. Ayrıca yatağına girerken ayet-el kürsi okumak, okuyan kişinin komşuları ve etrafındaki evlerde emin kılınmasını beraberinde getirir. Ayet-El Kürsi Faziletleri nelerdir ile ilgili olarak bunu her gün okumayı kendine görev olarak bilen kişinin günahlarının af olduğu da rivayet edilir. Ayrıca üstün bir zikir olarak da bilinir. Ayetel Kürside 34 tane ilahi ad bulunmaktadır. Bunlardan 17’si kapalı ve 17’si açıktır. Allah’ın en büyük ismi de burada bulunmaktadır. Bir arzunun gerçekleşmesi için okunabilen Ayet-el kürsi ayrıca sıkıntılı anlarda da okunmalıdır. Sıkıntının yanı sıra tehlikeden korunmak ve düşmanın şerrinden kurtulmak için de okunmaya devam edilmelidir. Ayet-El Kürsi Faziletleri anlamında 170 defa okuyanlara Allah her işinde yardımcı olur ve o kişi herhangi bir zorluk çekmez. Şeytan ve cinden koruyan Ayetel Kürsi, şehvetine düşkün kişiler tarafından okunduğunda kişinin ahlakı değişir ve iyi hallere yönelir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ayetel kürsinin genel anlamdaki faziletleri bu şekildedir. Bakara suresinde geçen Ayetel kürsi ayeti ayrıca kişileri Allah’a yönelterek daha sadık bir kişi olmasını sağlar. İstek ve arzuların gerçekleşmesi için de bu ayetin sık sık okunmasında yarar vardır. Günde 50 defa okumak, okuyan kişiyi şeytan ve tüm kötü belalardan korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.