Atatürk’ün Milli Mücadele’deki Liderlik Özelliğini Açıklayınız.

Atatürk’ün Milli Mücadele’deki liderlik özelliğini açıklayınız.

Sadece Türkiye’de değil dünya tarihinde de komutanlığı takdir edilen bir olgudur. Yaşantısı zorlukların yanı sıra başarılarla da doludur. Öncelikle insan ilişkileri açısından başarılı bir insandır. Onun kararlılığı ve istikrarına inanan insanlarla birlikte Cumhuriyetimizi kurmuştur. Başarılı bir komutandır. Tüm savaşlardaki stratejik adımları sayesinde birçok savaş kazanılmıştır. Zeki, çalışkan ve gayretlidir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ülkesinin geleceği için pek çok fedakârlık yapmış ve bu uğurda birçok zorlukla mücadele etmiştir. Başarıya olan inancı ve önüne koyduğu hedefleri gerçekleştirmek için her zaman akıllı ve mantıklı kararlar almaya çalışmış, böylece Türk halkının bilinçlenmesi için önder olarak onlara liderlik yapmıştır.

 

Matematik konusundaki başarısı bugünümüze geometride kullanılan birçok terim olarak yansımıştır. Devlet adamlığı, öngörüleri, geleceğe dair yatırımları ile tüm dünyaya örnek olmuştur. İmkânsız denilen birçok şeyi başarmıştır. Ülkemizi geleceğe tek başına taşıyan Atatürk, kişisel özellikleri ile bizlere örnek olmuştur. Disiplinli, çalışkan, zorluklardan yılmayan, insanları ve vatanını seven bir kişiliktir.

Adaletli yapısını da unutmamak gerekir. Savaşlarda komutan olduğu için verilen yemekleri bile kabul etmeyi cephelerde savaşan askerleri gibi yemeyi tercih etti. O dünya tarihinin gelmiş geçmiş en iyi komutanlarından biridir. Bizlerde onun emanetine sahip çıkacak onu örnek alacak Türk gençliğiyiz. Ne mutlu Türküm Diyene.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.