Atatürk’ün kişisel özelliklerine örnekler veriniz.

Atatürk’ün kişisel özelliklerine örnekler veriniz.

Atatürk’ün kişisel özellikler aslında saymakla bitmez. Her olay karşısında verdiği tepkilerle onu daha iyi anlamaya çalışmalı, örnek almalıyız. Başta vatan ve millet sevgisi olmak üzere, yaratıcılığı, liderliği, gelecek öngörüsü, yaptığı devrimleri, insanları tek bir amaç uğruna birleştirici özelliği, sanatseverliği, idealist yapısı, yöneticiliği, eğitimciliği, çok yönlü olması ilk akla gelen kişisel özellikleridir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kendini yok sayarak bir millet için yaşayan Atatürk, her yaptığını sadece ülkesi için yapmıştır. Bunca başarıya rağmen kibirden uzak, alçakgönüllü ve mütevazıdır.  Bir başkası olsa böyle bir başarı karşısında nasıl bir tavrı olurdu he merak ettiğim şeylerden biridir.

Beni en çok etkileyen kişisel özelliği zekiliğidir. Matematik konusunda bir kitap yazdığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Ama sonrasında bu başarının ve çok yönlülüğün bir tesadüf olmadığını düşündüm. Bu kadar güzel birçok kişisel özellik bir arada olunca ortaya çıkan isimdir Atatürk. Biz çok şanslı bir milletiz, onun bu özellikleri sayesinde ülkemize sahibiz ve onun eserleriyle yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.