Atatürk, sizin için ne ifade ediyor?

Atatürk, sizin için ne ifade ediyor?

Türk Devleti’nin kurucusu Atatürk’ü her çocuk şükran duygularıyla her zaman yad eder ve onu çok sever. Bizim için yaptığı fedakârlıklar ve kazandığı zaferler sayesinde biz şu an özgür ve bağımsız yaşıyoruz. O ve askerleri Kurtuluş savaşını kazanarak yurdumuzu düşman işgalinden kurtarmış ve bugünlere gelmemizi sağlamıştır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Atatürk benim için kurtuluşu ve büyük bir azimle çalışmayı ifade ediyor. O iyi bir askerdi çok zor bir çocukluk dönemi geçirdi. Yaklaşık benim yaşlarımda babasını kaybetti ve akrabalarının yanında yaşamaya başladı. Babası ve kendine ait bir evi olmayan bir çocuk ne kadar üzücü, daha sonra asker olmaya karar verdi. Orta okulda askeri okula gitti, işte orada büyük azmini bize gösterdi. Çok çalıştı öğretmenleri tarafından çok sevildi. Sınıfın en iyi öğrencilerinden oldu. Askeri okulu başarı ile bitirdi. Sonra ise bir asker olarak savaşlara katıldı.

Birinci Dünya savaşı sonrasında babasız ve evsiz olan Mustafa Kemal bunun üstüne birde ülkesini kaybetmeyi göze alamadı. Ülkeyi kurtarmak için savaştı ve bize bu ülkeyi armağan etti. İşte bu yüzden Atatürk benim için kurtuluşu ve azmi çağrıştırıyor. Büyük uğraşlar verip çok sevdiği ülkesini kurtaran koca yürekli mavi gözlü dev. Bize 23 Nisan gibi sadece çocuklara armağan edilen bir bayram bıraktığı için de kendisini çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.