Astronot olduğunuzu hayal ediniz.

Astronot olduğunuzu hayal ediniz. Uzayda geçirdiğiniz bir günü anlattığınız hikâye edici metin yazınız.

Dünyadan ilk kez uzaklaşıyordum dünyayı dışarıdan görmek harika bir şey. O kadar çok merak ettiğim şey var ki. Güneş ne kadar sıcak diğer gezegenlerde yaşayan var mı? Uzaylılar nerede? Hepsini merak ediyorum ama ilk olarak marsa gitmek istedim. Mars gerçekten söyledikleri gibi kırmızı ve çok soğuk bir gezegen ama burada yaşayanlar olduğu kesin. Çünkü anlam veremediğim şeyler gördüm Mars’ta ve gezinmeye başladım.

Gezegende gerçekten de hayat var. Ama bu canlılar bizden çok farklı dilimiz, görüntümüz her şeyimiz farklı. Onların hayatlarını anlamak için onları takip ettim. Benden rahatsız olmadılar. Sığındıkları bir evleri yok. Beslenmek için sadece marsta bulunan toprak diyebileceğimiz kumumsu maddeyi kullanıyorlar.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bu beslenme şekli hiç bana göre değildi. Bir süre sonra onlardan ayrıldım ve aracıma geri geldim. Aracımda beslenmem için her şey vardı. Şimdi ise sıra Satürn’de. Hep merak ettiğim gezegenlerden biri halkaları ile gerçekten çok farklı görünüyor.

Yaklaştıkça fark ettim ki halka gibi görünenler aslında onun uyduları imiş. Mars’tan ve dünyadan çok büyüktü bu gezegen. Bu gezegen o kadar hızlı dönüyordu ki hemen akşam oluyordu. Akşam olmadan bu gezegende de olan biteni anlamalıydım. Burada sadece böceğe bezeyen değişik yaratıklar vardı. Ama bu böcekler bildiğimiz boyutlarda değil devasa boyutlarda idi. Belki de on katlı bir bina boyutunda. Aracıma binerek hemen oradan uzaklaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir