Aşağıdaki unsurları kullanarak bir hikaye yazınız.

Aşağıdaki unsurları kullanarak bir hikâye yazınız. Mekân: Bir sahil kasabası Zaman: Sonbahar Kişiler : Zeliha, İsmail, Ömer ve Nermin Olay : Balık tutarken fırtınaya yakalanma

Nermin henüz 15 yaşlarında bir genç kızdı. Babası öğretmen olduğu için sürekli şehir değiştirirlerdi. Nermin ne zaman bir ortama alışsa babasının tayini çıkıyor, Nermin bu duruma çok üzülüyordu. Yaprakların döküldüğü bir günde Nermin’in babası tahini çıkmış Muğla’da bir sahil kasabasında öğretmenlik yapacağı haberini almıştı.

Nermin’in babası kızı için çok üzülüyordu fakat elinden de bir şey gelmiyordu. Nermin ve ailesi eşyaları toplayıp Eskişehir’den Muğla’daki o şirin kasabaya doğru yola çıktılar. Yolculuk sırasında Nermin yeni arkadaşlarını, yeni evlerini ve yeni okulunu düşünüyordu. 7 saatlik yolculuğun sonunda, sahil kasabasındaki şirin evlerine varabildiler. Kamyondan eşyaları indirip eve yerleştiriyorlardı. Nermin sürekli etrafını yadırgıyor, nasıl alışacağını düşünüyordu. Bu sırada Nermin’in babası kasabayı fazla uzaklaşmadan gezebileceğini söyledi.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Nermin tedirgin adımlarla kasabayı dolaşırken birden içinde balık olan su dolu kovaya takıldı ve yere düştü bunu gören Ömer, Zeliha ve İsmail soluğu Nermin’in yanında aldılar. Dizi kanayan Nermin’e pansuman yaptıktan sonra tanıştılar. Ömer, Zeliha ve İsmail burada doğduklarını, bu kasabayı çok sevdiklerini söylediler. Bu sahilde tuttukları balıkları pazarda sattıklarını ve annelerine baktıklarını anlattılar.  Bunu duyan Nermin oldukça üzüldü ve düşürdüğü kovadaki balıkları tutup yerine koymak için bir olta istedi.

Kısa sürede Ömer, Zeliha ve İsmail ile çok iyi anlaştılar. Akşam olmak üzereydi ve Nermin düşürdüğü balıkları tutup kovayı veriyordu ki birden fırtınaya yakalandılar. Bir binanın altına girerek ıslanmaktan az da olsa kurtuldular. Nermin daha ilk günden çok güzel dostlar kazandığının farkına vardı ve dostluklarını uzun sürmesini dileyerek evinin yolunu tuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir