Aşağıdaki resimlerde verilen canlıları korumak için neler yapabileceğinizi noktalı yerlere yazınız.

Aşağıdaki resimlerde verilen canlıları korumak için neler yapabileceğinizi noktalı yerlere yazınız. Kedi, kuş ve çiçekler için.

 

Kediler için: Öncelikle içimizde hayvan sevgisi barındırmalıyız.  Hayvanlara eziyet etmemeli, onlarında bir canlı olduğunu unutmamalıyız. Kediler için yapabileceklerimiz özellikle yazın sıcak günlerde ve kışın hava şartlarının kötü olduğu günlerdir. Sıcaklar kediler su bulmada sorun yaşayabilirler. Sokağımıza uygun yerlere hayvanların su içebilmeleri için su kapları koyabiliriz. Kışın ise kötü hava koşullarından yiyecek bulma sorunu yaşarlar. Özellikle de kar yağdığında bir çok hayvan yaşar bu sorunu. Kedilere yiyebilecekleri şeyler koyabiliriz sokağa.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Kuşlar için: Kuşlar bence biraz daha avantajlılar. çünkü uçabildikleri için yaşam alanları daha fazla. Yiyecek ve su ihtiyaçlarını daha fazla alanda arayabilirler. Yine kediler için yaptıklarımızı kuşlar içinde yapabiliriz.

 

Çiçekler için: Çiçekler hareket edemeyen varlıklardır. İhtiyaç duydukları besinleri kendileri bulamazlar. Toprakta kökleri yardımı ile ulaşmaya çalışırlar. Çiçekler için mutlaka düzenli su vermeliyiz. Hava alabilecekleri ortam sağlamalıyız. Güneş görmelerini engelleyecek şeyler yapmamalıyız. Çiçekler için en önemli şey su ve güneştir. Bunlara ulaşmasını kolaylaştırmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.